Korwin-Mikke „wygrał” wybory do Parlamentu Europejskiego

25 maja odbyły się w wybory do Parlamentu Europejskiego. Po ogłoszeniu wyników zapanowało wielkie poruszenie w mediach, że Nowa Prawica, partia Janusza Korwin-Mikkiego przekroczyła 5-cio procentowy próg wyborczy i weszła do parlamentu. Wielkie debaty i przerażenie, że teraz tylko anarchia, gwałty i wolna amerykanka. Na pospolity lud padł blady strach. Debata skupiła się na 4, słownie czterech, europosłach Nowej Prawicy jakby to były wygrane wybory prezydenckie. Według mnie dyskutować powinniśmy o problemie jakim jest niska frekwencja oraz dlaczego będąc 6-stą reprezentacją tak mało mamy do powiedzenia. Skupmy się na całokształcie polskiej delegacji w Europie reprezentujmy Polskę nie poszczególne partię. (Nie nie łudzę się, że polityka jest dla ludzi ;] )

Nie głosowałam na Nową Prawicę, nie jestem zwolennikiem Nowej Prawicy ani samego Korwin-Mikkiego ale nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby nie głosować jeżeli tak uważa. Specjaliści i socjolodzy debatują dlaczego takiej partii udało się przekroczyć próg. Ja ma na to prostą odpowiedź DEMOKRACJA. Dzisiaj 4.06 świętujemy „25 lat demokracji”, to właśnie ta demokracja pozwoliła wybrać wyborcom tego kogo chcą. I nie ważne czy jest to Bubel, Kononowicz czy Korwin-Mikke, chcieć to mieć. W większości mediów (jeśli nie we wszystkich mainstreamowych) wypowiedzi są w  tonie negatywnym. Wskazuje się młodych jako winnych. Winnych czego? Wolnego wyboru? Młodzi (18-25 lat) stanowili 43% jego elektoratu (do 40 roku życia stanowili prawie 75%) wybrali ofertę dla nich najbardziej odpowiednią. Zarzuca się młodym, że nie znają się na ekonomii i gospodarce, że postulaty Korwin-Mikkiego to tylko populizm. Człowiek wybiera to co dla nich najlepsze i młodzi uważają, że właśnie poglądy JKM są dla nich najbardziej odpowiednie. Większość partii zapomniała w ogóle o młodych. Opierają się na swoim twardym elektoracie, który głosuje na nich z przyzwyczajenia i niechęci do zmian. „Stare” partie nic konkretnego młodym nie zaoferowały. Nie zaoferowały miejsc pracy, mieszkań, możliwości godnego życia. Korwin-Mikke swoimi postulatami obiecuje to młodym. Obecnie rządzący nie zrobili nic w kierunku młodych, drepczą w miejscu i kłócą się o nieżyciowe, według młodych, sprawy. Cały czas obiecują próbują ale nic nie robią zrzucając winę na tych drugich. Może tak radykalna zmiana jaką zaoferowała Nowa Prawica jest wyjściem dla młodych. Jeżeli jej się nie uda młodzi nic nie stracą teraz nic nie mają, nie widzą przyszłości w tym kraju, głosując na nich mogą tylko wygrać. W podobny sposób Twój Ruch znalazł się w polskim Parlamencie. Wyszedł z czymś nowym (populistycznym?) dla młodych. Obecnie Palikot sam się pogubił chyba w ruchach politycznych, które firmuje. Zaczął zjadać swój własny ogon dlatego młodzi uciekli od niego do Nowej Prawicy.

Młodym należy coś zaoferować gdyż to Oni są przyszłością Narodu. Taki będziemy mieli naród jakie mamy młodzieży. Skoro poglądy JKM im pasują i na niego głosują trzeba z pokorą przyjąć taki wybór demokratycznych wyborów. Nie każdemu może to odpowiadać ale o to walczyli 25 lat temu.

Reklama

Informacje Radom
Informatyka jest tak samo nauką o komputerach jak astronomia jest nauką o teleskopach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: