Blokowanie płatnych smsów

W poprzednim wpisie opisałem program, dzięki któremu zamieniamy telefon we wskażnik/pilot zdalnego sterowania komputerem. Tamta aplikacja przydatna byłą raczej dla wąskiej grupy odbiorców. Większość nie potrzebuje tego typu pilota lub korzysta z tablicy elektronicznej czy innego dedykowanego sprzętu. Ewentualnie leniwi oglądacze filmówbędą sobie sterować odtwarzaczem. Aplikacja, którą teraz opiszę może być przydatna naprwdę wielu osobom nękanym smsami premium. Dzięki niej pozbędziemy się problemu nękających nas wiadomości.
Jak prawie każdy użytkownik telefonu co jaiś czas dostaję smsy premium z numerów 7XXX. Wygrane BMW, Audi, Mercedesy nie mieszczą mi się już w garażu, pieniądze wylewają się z konta a o inne duperele zabijam się w mieszkaniu dlatego postanowiłem zrezygnować z dawanych mi szans zwycięstwa i pozbyć się problemu. Chciałem znaleźć sposób najmniej absorbujący czyli najlepiej programowa blokada tego typu połączeń. Blokada u operatora nie do końca spełniała moje oczekiwania. Mogę jedynie blkować całę typy połączeń międzynarodowe, przychodzące, roaming itp. nie istniałą selektywna blokada dlatego poszukałem odpowiedniego softu.

Standardowy zakaz połączeń

W moim telefonie fabrycznie zainstalowane miałem dziwnyprogram Adv. Com. Mgr. pewnie jakiś manager połączeń. Cały czas myślałem, że jest to narzędzie do połączeń z komputerem lub innymi urządzeniami zewnętrznymi. Mając chwilkę czasu uruchomiłem program. Okazało się, że program ten służy do efektywniejszego zarządzania połączeniami niż ustawienie zakazu połączeń w telefonie. Po ustawieni filtra/włączenu programu przy starcie telefonu uruchamia się sterownik a na ekranie pojawia się małą ikonka informująca o działaniu filtra.

Ikonka programu (czerwony "ptaszek" koło daty)

Pełna nazwa programu to Advanced Communication Manager firmy . Obecnie program nazywa się (10$).
Standardowo do wyboru mamy:

Filtry podstawowe (premium sms mój)

No filter/OFF – jak nazwa wskazuje blak filtrowania usługa wyłączona.
Block all – Gdzie możemy blokować wszystkie rozmowy i smsy, tylko rozmowy lub tylko smsy. Dodatkową opcją jest blokowanie z odpowiedzią sms oraz przekazanie dalej.
Accept contacts – Akceptuj kontakty gdzie tylko połączenia z listy kontaktów będą akceptowane, dodatkowo możemy ustawić czy ukryty nadawca ma być łączony czy odrzucany. Pozostałe okcje wyboru i akcji jak w trybie Block All
Create new– czyli możemy ustalić własny rodzaj i parametry filtru.

Tworzymy własny filtr

Mamy do wyboru cztery rodzaje filtrowania: Blacklistę blokowanych numerów, Whiteliste akceptowanych (przydatne jeżeli rozmawiamy tylko z kilkoma stałymi numerami), Block all czyli blokuj wszystkie, Akceptuj kontakty i blokuj ukryte. Osobno możemy zdediniować jak traktowany będzie nadawca ukryty. Ponownie możemy wybrać typ połączeń do jakich ma się stosować (sms/połączenie/sms +połączenie), wybór podejmowanej akcji. Następnie możemy edytować black/whitelist wpisująć numer ręcznie, ze szkrzynki kontaktowej czy z logów telefonu (skrzynki odbiorczej) wpisany numer możemy edytować lub usunąć z listy jeżeli zdecydujemy się wygrać miliony.
Mamy także możliwość ustawienia harmonogramu filtrów. Określonego dnia o danej godzinie będzie uruchamiał się wybrany filtr. Oczywisćie wszystkie zablokowane smsy wpisane są do histori dzięki czemu możemy je podpatrzeć i sprawdzić czy naprawde czegoś nie wygraliśmy i czy nie straciliśmy jakiegoś ważnego smsa. Z historii smsy można przywrócić, zadzwonić do nadawcy usunąć jedną wiadomość lub całą historie. Mała prosta aplikacja, a jakże użyteczna.Naprawdę polecam.

Wybór typu tworzonego filtra

Ustawienia filtra

Ustawienia filtra cd.

Historia zablokowanych smsów

Reklama

Informacje Radom
Informatyka jest tak samo nauką o komputerach jak astronomia jest nauką o teleskopach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: