Podsumowanie roku na wordpressie

Po tytule łatwo się domyśleć o czym będzie wpis. Koniec starego i początek nowego roku to zawsze okres podsumowań. A jako, że dostałem maila od WordPressa z podsumowaniem mojego bloga w roku 2010 to postanowiłem to rozwinąć i opisać. Co prawda pełny rok od startu bloga jeszcze nie minął bo swoją przygodę z blogowaniem zacząłem 30 stycznia 2010 roku ale został niecały miesiąc więc będzie to także podsumowanie rocznej działalności bloga. Startując z blogiem zastanawiałem się czy będę miał czas na pisanie. Planowałem pisać przynajmniej raz w miesiącu. Niestety okazało się, że a niej czasu niż przewidziałem. Do tej pory powstało 28 postów co daje średnią 2,3 na miesiąc wartość całkiem dobra i osiągnąć średnią oglądalność przynajmniej na poziomie 20 wizyt w miesiącu. Najpopularniejszy okazał się post o staninach. Top five:

 

1

Jak analizować wyniki matur czyli dlaczego staniny są do niczego. Aktualizacja.
2747 odwiedzin

2

Windows XP jako Access Point
1601 odwiedzin

3

Samsung n150 – pierwsze wrażenie
796 odwiedzin

4

Euro 2012, czyli Polska A i B
754 odwiedzin

5

Plik hosts i blokowanie reklam
533 odwiedzin

 

Łącznie serwis odwiedzono ponad 8500 razy. Goście zapełniliby dwadzieścia boeingów 747. Najruchliwszym dniem był 30 czerwiec gdzie 237 osób czytało artykuł o staninach. Najwięcej wizyt odnotowałem w październiku 1226 i we wrześniu 1171. Tutaj również wzmożony ruch wynikał z analizą matur w szkołach i szukania informacji na temat staninów. W trymestrze wrzesień-listopad było średnio 40 wizyt dziennie. W pozostałym okresie średnia wynosiła 26 wizyt.

Goście trafiali do mnie głównie z nibezpiecznika, naszej-klasy, google i onetu. Trafiały się dziwne odsyłacze jak search.winamp.com czy załączniki zcyjejś poczty. Poszukiwali głównie informacji o staninach. W różnej formie prawie 1000 wyszukań, euro 2012 ponad 300 trafień i postawieniu access pointa na Windowsie XP około 200. Najciekawsze wyszukania to „usługa śledź mnie” ponad czterdzieści  zapytań, „co to znaczy byc dzieckiem-w formie graficznej” ?? cztery zapytania, „taniec śmierci radom” – ktoś mi grozi [;. Za to z mojej strony najczęściej wychodzili na stronę edimax.pl po sterowniki do karty sieciowej (post o AP w XP) z mvps.org pobierali przykładowe pliki host (blokowanie reklam) oraz na stronę Gynvaela.

Zeszły rok można  uznać za udany. Blog na szczęście nie okazał się niewypałem. Ilość wizyt przekroczyła moje oczekiwanie czemu się niezmiernie cieszę. Muszę więcej popracować nad stylem i formą wypowiedzi. Niektóre posty źle się czyta i nie do końca czytelny jest mój przekaz. Ich forma jest taka szarpana, mam nadzieje, że poziom „literacki” postów wzrośnie i lepiej będzie się je czytało. Podsumowując blog ma się całkiem dobrze jak pisze załoga WordPressa.

We think you did great!

Blog-Health-o-Meter You’re on fire
Reklama

Informacje Radom
Informatyka jest tak samo nauką o komputerach jak astronomia jest nauką o teleskopach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: