Mądry Polak po szkodzie.

Dzisiaj przeczytałem, że prokuratura w Olecku przesłuchała cztery osoby podejrzane o planowanie zamachu na Prezydenta. Po wydarzeniach w łodzi gdzie zabito Marka Rosiaka nagle okazało się, że co drugi polityk otrzymywał pogróżki. Zawsze w naszym kraju po medialnych wydarzeniach zaczyna się boom i debata w jaki sposób uniknąć podobnych przypadków. Psychoza po tym zabójstwie nie jest odosobnionym przypadkiem takie akcje prewencyjne są idealną ilustracją do przysłowia: „Mądry Polak po szkodzie”

Zarówno ci z lewa jak i z prawa czują się zagrożeni. W biurze jednego kręci się od dłuższego czasu jaki podejrzany typ, inny otrzymywał maile z pogróżkami. Wszyscy się boją i żyją w trwodze o własne życie. Oczywiście państwo zapewni im bezpieczeństwo. W okolicach biur zostaną zwiększone patrole, najwyżsi politycy dostaną ochronę BORu, wszyscy przejdą specjalistyczne przeszkolenie jak rozpoznawać zagrożenie. Każdy z posłów otrzymuje 10 tysięcy złotych na prowadzenie biura za tą kwotę może wynająć firmę ochroniarską, i będzie bezpieczny. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze podatników ale nikt nie dowie się o niedoli wybrańców.  Dlaczego nagle zaczęli się obawiać? Jeszce trochę i rzeczywiście będę im współczuł. Przecież to jest zwyczajny człowiek, jeżeli ja dostawałbym pogróżki to nawet nie będąc politykiem zgłosił bym taką sprawę. . Jakiś baran z zaburzeniami zabił polityka i teraz wszyscy są zagrożeni. Codziennie w Polsce ginie w wyniku zabójstw rocznie około 800 osób czyli ponad 2 dziennie. Bardo często są to przypadkowe i równie niepotrzebne śmierci. Jakiś pijak zatłukł przechodnia za 5 zł albo dzieci dla zabawy podpaliły bezdomnego. Dlaczego Policja nie prowadzi szkoleń dla nas jak radzić sobie w takich przypadkach i jak rozpoznać czy menel nie zatłucze mnie jak odmówię mu złotówki na wino. W Krakowie jedna gimnazjalistka zaatakowała druga nożem dlaczego nauczyciele nie przechodzą teraz szkoleń jak rozpoznawać takich debili? Nie medialne o tym się nie będzie mówić. Teraz, proszę, o agresji w polityce  mówi się już od tygodnia ucichła nawet sprawa in vitro. Ważniejsze jest kto na kogo się obraził i jakie ultimatum stawia. Nieważne jest co sami mają do zaoferowania tylko czego tamci nie robią i co robią źle. Głosujcie na nas też będziemy gówno robić ale inaczej niż oni. Oni mają jeszcze większe możliwości obrony dlaczego dopiero teraz ich bezpieczeństwo stało się priorytetem. Wcześniej to ochrona polityków była obojętna. Tak jak po wypadku Tu 154 okazało się, ze flotę mamy be i należy ją wymienić. Niestety mleko się rozlało

Dopalacze…

Zresztą takie gwałtowne i ostre reakcje są specjalnością Polaków. Jeszcze niedawno media wrzały o dopalaczach ich szkodliwości. Policja wraz z Sanepidem wpadały i zamykały masowo sklepy. Przez dwa lata rosło imperium dopalaczy nikomu nie przeszkadzało czasem w gazecie się wspomniało o problemie i tyle. Wystarczyło, że paru gówniarzy zeszło z tego świata i nagle wróg publiczny numer jeden. Wielki problem aby zakazać produkcji i sprzedaży takich specyfików? Specjaliści usprawiedliwiają się, że tak szybko specyfiki te zmieniają skład, że nie nadążają z analizą. Extasy i inne tabsy też nie mają stałego składu a zakazać potrafili. Ale skoro był boom to każdy polityk znalazł nagle sposób na rozwiązanie problemu. Co robił przez poprzednie lata kiedy to się rozwijało? Dlaczego wtedy los tych biednych głupich ludków był mu obojętny i nic nie zrobił aby ich ratować. Zresztą nikt nie sprzedaje dopalaczy do spożywania wyraźnie napisane jest na opakowaniach, że są to okazy kolekcjonerskie lub nawozy. Oczywiście wiem, że ma to tylko ominąć prawo ale nikt nie każe baranom tego jeść. Dlaczego nikt nie wcina saletry potasowej przecież to też nawóz, a może należy jej zakazać bo jeszcze jakiś idiota będzie próbował odlecieć, albo co gorsze zbuduje sobie bombę? Wszystko jest dla ludzi chce się truć niech się truje jeden z drugim pełno mamy pijaków, którzy wypiją borygo. Należy zakazać sprzedaży tego specyfiku biedni ludzi wprowadzają się w stan euforii i mogą od tego  umrzeć. Paskudni sprzedawcy sprzedają borygo pod przykrywką płynu do chodnic, a naprawdę zarabiają na pijakach kosztem ich życia.  Jak zakaże się sprzedaży dopalaczy zejdzie to do podziemi i nikt nie będzie miał nad tym kontroli. Dzieciaki jak zechcą i tak się naćpają, nażrą bieluniu, łykną 10 opakowań aviomarinu czy wypiją trzy buteleczki Tussipectu (lub wypraża dla lepszego efektu). Jak ktoś jest na tyle głupi aby niszczyć sobie mózg droga wolna, obciążyć kosztami leczenia albo niech ginie i tyle.

 

Busy…

Po dopalaczach była akcja z busami.  W wypadku przepełnionego busa zginęło 18 osób. Dwa dni później policja przeprowadza przypadkową akcję kontrolowania busów. Tajemnicą poliszynela jest, że w małych miejscowościach i na wsiach busy i nie tylko transportujące ludzi do roboty są przepełnione. Pracownicy nie narzekają bo mają robotę, kierowcy zależy aby jak najszybciej przewieźć jak najwięcej. Nikt w „układzie” nie sypnie. Busiki przez radio informują się o patrolach więc cały proceder kwitnie przez nikogo nie niepokojony. Jedno tragiczne zdarzenie i pojawiają się patrole oraz kontrole stanu technicznego busów i warunków przewożenia klientów. Znowu boom po medialnych wydarzeniach. Wszyscy zadowoleni policja nas broni ograniczy ten niecny występek. Zastanówmy się? Po pół roku wszyscy zapomną busy wrócą na swoje trasy ludzie będą się cisnąc jak sardynki do czasu kolejnej tragedii. Akcja medialna mająca na celu uspokojenie społeczeństwa. Jeżeli chcieliby zlikwidować problem to powinni zając się nim globalnie. Sprawdzić busy kursowe. Większość tras pasażerskich, zwłaszcza w okolicy świąt jest obsługiwana przez busy z których wylewają się studenci obładowani wałówą. Jak często autobusy miejskie w godzinach szczytu są przepełnione. Tak, takie autobusy też mają limit pasażerów. Do czasu jakiejś tragedii nikt nie zwróci uwagi na rażące łamanie zasad BHP. Ważne, że reakcja była. W telewizji pokazali społeczeństwo spokojne. Można odfajkować i mieć nadzieję, że nic nowego się nie wydarzy.

Pozdrawiam

Informacje Radom
Informatyka jest tak samo nauką o komputerach jak astronomia jest nauką o teleskopach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: