Nie dajmy sie zwariować.

Zaczęło się. Polska martyrologia wychodzi na wierzch. Nasz kraj zawsze najbardziej cierpiał, był uciskany i gnębiony. Zawsze pokazywaliśmy jacy to My biedni i niesprawiedliwie traktowani. Eksponowaliśmy krzywdy i chwaliliśmy się nimi zamiast dokonań jakich mamy niewątpliwie więcej. Nawet „drugą tragedię katyńską” musimy wykorzystać aby pokazać jacy mi biedni i jak dzielnie i bohatersko walczymy o swoje.Najlepiej widać to na przykładzie pochówku pary Prezydenckiej. Lech Kaczyński został okrzyknięty bohaterem narodowym na miarę Kościuszki. Należy pochować go na Wawelu pośród królów. Pytam za co?  Bo „walczył” o wolność? Bo pokazał światu Katyń? A gdyby rozbił się lecąc do Koziej Wólki przestałby być bohaterem? Z całym szacunkiem dla zmarłych nie uważam aby pan Kaczyński zasługiwał na Wawel. Jako prezydent kraju i Warszawy należą mu się Powązki. Tragizm katastrofy nie polega tylko na śmierci pary prezydenckiej ale na śmierci 96 znaczących dla kraju osób. Honorowe miejsce na Wawelu należy się bardziej prezydentowi Kaczorowskiemu lub, pomijając kontrowersje, Wałęsie, który obalił komunizm. O ile dobrze pamiętam nawet dla Jana Pawła II Wawel nie był proponowany.

Oczywiście decyzji tej nie można skrytykować bo podnosi się rękę na honor zmarłych. Może wybudujmy mauzoleum na podobieństwo leninowskiego. Każdy będzie mógł oddać hołd i zrobić sobie pamiątkową fotkę aby pokazać jak łączy się w bólu i cierpi wraz z rodziną zmarłych. Na naszej-klasie zaroiło się od fotek spod pałacu prezydenckiego. Jasne jest, że nie idzie się tam aby oddać hołd tylko aby się pokazać. Przecież patrioci z nas pełna gębą. Ludzie opanujcie się. Kwiat polskiej młodzieży stoi pod pałacem i robi zdjęcia warcie honorowej i zniczom. Smutno im że hej. Taka tragedia w ich życiu. Oczywiście poza prezydentem nie znali nikogo ale czy to ważne? Ważne, że pokazuje jaka to tragedia. Już organizowane są szkolne wycieczki autokarowe do Warszawy i Krakowa. Większość uczniów stoi i nudzi się ale była wycieczka, lekcji nie będzie, pokaże się jako patriota więc jadą. A w kolejce komórki i PSP :|. Ludzie trochę szacunku a nie szopki odstawiacie.

Oczywiście nie chcę urazić nikogo kto naprawdę odczuwa stratę, kto poszedł pożegnać zmarłych. Wpis kieruje do pseudo żałobników co to tylko lansować się chcą.

Informacje Radom
Informatyka jest tak samo nauką o komputerach jak astronomia jest nauką o teleskopach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: